HİSSELERİNİN TAMAMI BELEDİYEYE AİT OLAN ŞİRKETTEN İHALESİZ ALIM YAPILABİLİR Mİ?

İHALE İŞLEMLERİ SERİK BELEDİYESİ 14 AĞUSTOS 2015 CUMA

Soru

Belediyenin kurduğu ve hisselerinin tamamı kendilerine ait olan şirket üzerinden, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 3/g maddesine istinaden doğrudan hizmet satın alabilir mi veya bu maddeye göre hizmet alımı yapılmasının prosedürü nelerdir?

faruk EYCAN, Memur Serik Belediyesi - Serik / ANTALYA

Cevap

Öncelikle belediye faaliyetleri için yardımcı hizmet satın almalarının 4734 sayılı Kanunun 3. maddesinin ‘g’ bendi kapsamına girmeyeceğini belirtmek g...