ALACAKLI OLUNAN KİŞİDEN, ALACAĞA KARŞILIK ALIM YAPILMASI

BELEDİYE GELİRLERİ YENİŞEHİR BELEDİYESİ 17 AĞUSTOS 2015 PAZARTESİ

Soru

Kiracımız durumundaki işletmeden, birikmiş kira alacağımıza karşılık kendisine ait firmadan yeni hizmet binamız için büro mobilyası alabilir miyiz?

İlyas ARSLAN, Mali Hizmetler Md. V. Yenişehir Belediyesi - / DİYARBAKIR

Cevap

Bir kişiden veya firmadan alacağınızın bulunması, satın almalarda sizi ihale mevzuatının dışına çıkarmaz. 4734 sayılı Kanunun 3. maddesinde de böyle b...