TAVUK ÇİFTLİĞİ İÇİN YAPI KULLANMA İZNİ HARCI

BELEDİYE GELİRLERİ ELAZIĞ BELEDİYESİ 10 AĞUSTOS 2015 PAZARTESİ

Soru

Belediyemiz imar sınırları içerisinde yapılan tavuk çiftliğine ait yapı için tarafımıza Yapı Kullanma İzin Belgesi alınmak üzere başvurulmuştur. Söz konusu Tavuk çiftliği için Yapı Kullanma İzin Belgesi Harcı alabilir miyiz?

Engin DEMİR, Ruhsat Memuru Elazığ Belediyesi - / ELAZIĞ

Cevap

2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 80. maddesinin birinci fıkrasında, imarla ilgili harçlara (parselasyon harcı, ifraz ve tevhit harcı, plan ve ...